ČLÁNKY

 

CelulitidaCELULITIDA

Patří v dnešní době mezi nejvíce diskutovaná témata. Celulitida není pouze kosmetický problém, který se projevuje hrbolatou pokožkou zejména v oblasti hýždí a stehen. Jde o onemocnění, které spočívá v poruše struktury kolagenně – elastických vláken.

celý článek

 

Lymfatický systémLYMFATICKÝ SYSTÉM

Lymfatické kapiláry začínají slepě v mezibuněčných prostorách. Zde vytvářejí rozsáhlé kapilární sítě, které zajišťují oběh lymfy v určitém tkáňovém okrsku nebo orgánu. Odtud je lymfa odváděna do sběrných lymfatických cév (kolektorů). Z kolektorů přechází lymfa do hrudního mízovodu a v úrovni horní duté žíly se dostává do žilní krve.

celý článek

 

lymfedém dolních končetin

LYMFEDÉM

Lymfedém je zvláštním druhem otoku, který způsoben poruchou odtoku tkáňového moku z postižené končetiny. Nejčastěji se otok objevuje na horních a dolních končetinách, ale může se objevit prakticky kdekoliv.

celý článek

 

LYMFODRENÁŽ

lymfodrenážCo to lymfodrenáž vlastně je? Jedná se o speciální techniku podporující vyplavování nahromaděných odpadních látek. Dále významně urychluje průtok lymfy mízním řečištěm.

celý článek

 

88-lymfotaping-6

CO JE TO LYMFOTAPING?

Lymfotaping je nová metoda léčby lymfedému, otoků a jizev. Při její aplikaci se používá speciální elastická páska tzv. kinesio tape. V naší praxi používáme špičkový kinesio tape značky Temtex.

celý článek