Diskuze: Jak probíhá lymfodrenáž?

14.11.2013Libuše Světlá

Dobrý den, mám dotaz. Hodně by mě zajímalo jak taková lymfodrenáž probíhá. Mám strach, že mi bude třeba nepříjemná, nebo že to bude příliš intenzivní. Zkrátka, bych ráda věděla do čeho jdu, než lymfodrenáž poprvé vyzkouším. Předem díky

14.11.2013Lola

Dobrý den, hodně to záleží na tom, jakou lymfodrenáž myslíte, jestli manuální, nebo přístrojovou. U přístrojové, dostanete takové igelitové jednorázové "kalhoty" a vsunete se do takových mechanických nohavic, obsluha přístroje vám nohy zajistí a postará se o to, aby vám bylo teplo a o dostatečný přísun tekutin :). Myslím, že klasicky probíhá 45 minut :))

19.11.2013Berenika Nováková

Ahoj, co se týče manuální lymfodrenáže, tak by určitě každá měla začínat uvolněním lymfatických uzlin. Jde o velice přesné hmaty vždy směrem od těla k periférii. Tím pádem jde o záležitost, kterou by měl provozovat pouze profesionál, nebo školený terapeut. Tak manuální lymfodrenáž začíná a pak je to individuální podle části těla na kterém pracujeme :)

19.11.2013Libuše Světlá

Aha, tím pádem bych si asi měla pořádně rozmyslet ke komu na tu lymfodrenáž půjdu že? Někde jsem dokonce slyšela, že před každou přístrojovou lymfodrenáží by měla proběhnout manuální lymfodrenáž, je to pravda? Díky

25.11.2013Simona

Dobrý den, přímo manuální lymfodrenáž před přístrojovou proběhnout nemusí. Ale čím se začít musí, je otevření lymfatických uzlin, to se musí dělat před každou lymfodrenáží, jak manuální, tak přístrojovou :-)

28.11.2013Petra

Přijde mi, že se uvolňování lymfatických uzlin před lymfodrenáží na mnoha místech vůbec nedělá. Každpádně určitě ne v kosmetických salonech. Je to opravdu tak špatné? Jaký důsledek by mohla mít lymfodrenáž bez prvotního uvolnění?

5.12.2013Simona

Ano Petro, otevírání lymfatických uzlin před lymfodrenáží se opravdu musí dělat, v případě že se tak nejedná, nejde jen o vyhozené peníze protože lymfodrenáž pak nebude mít efekt, ale i o nebezpečnou záležitost. Otok a zduření by pak mohlo vzniknout na jiném místě.

3.2.2014Kateřina

Tedy, musím říct, že jsem o takovémto riziku neměla tušení. Teď se mi tedy příliš na lymfodrenáž nechce, jak například poznám, že otevření lymfatických uzlin proběhlo v pořádku?

6.3.2014Andrea

Obávám se, že lajk nepozná jestli je lymfodrenáž provedená správně, jedině až po ní, třeba druhý den. Tím pádem se obávám, že člověk nepozná ani správné otevření lymfatických uzlin, můžete si načíst jak asi takové otevření vypadá, ale to je asi vše :-/

5.1.2015Týna

Jak probíhá lymfodrenáž je poměrně jednoduché, když zvolíte přístrojovou, vlastně jenom strčíte nohy do nohavic a měla byste doplňovat tekutiny. A lymfodrenáž manuální probíhá ručně, jak už sám název napovídá a jak říká kolegyně nade mnou, těžko se pozná, zda-li je dobře prováděná, nejdůležitější je zajít si k certifikovanému lymfoterapeutovi :)Reagovat