Diskuze: Křečové žíly

7.10.2013Anička

Dobrý den, jsem servírka a většinu pracovní doby prostojím nebo proběhám po place. V rodině mám křečové žíly a otoky nohou a po každé, když mám delší směnu mám nohy jako konve, bolí mě a mám z nich těžký pocit. To by nebyla taková tragedie, ale vypozorovala jsem bouličku na holení kosti a mám podezření že jde o křečovou žílu. Jsem dost mladá a operaci bych se chtěla vyhnout na nejdelší možnou dobu. Myslíte tedy, že by mi mohla lymfodrenáž pomoci v prevenci?

7.10.2013Adéla

Ahoj, měla jsem podobný problém. Nejsem sice servírka, ale dlouhou dobu jsem dělala hostesku a každou směnu jsem prostála u stánku. Takže pro nohy docela náročné. No a po nějaké době se mi křečové žíly začly dělat ze zadu na nohách. Lymfodrenáž jsem podstoupila hned po prvním podezření, no a pak co taky hodně moc pomáhá, je dát občas nohy nahoru, i když jen na dvě tři minutky a dodržovat nějakou tu rozumnou zdravou stravu. Ale lymfodrenáž doporučuju :))

9.10.2013Věra

Ahojky, já musím říct že lymfodrenáž je jako prevence proti křečovým žilám k nezaplacení. V mém věku a při mém povolání bych už je měla mít taky a nemám. Takže si myslím že to, že chodím pravidelně na lymfodrenáž dělá hodně. A to mám i predispozice ze strany rodiny :)

10.10.2013Ella

Dobrý den dámy, já těm lymfodrenážím moc nevěřím, podezírám je, že jde pouze o módu. Víte, teď se všude mluví o zdravotním životním stylu a o dalších nesmyslech. Moje maminka žila před třiceti lety tak jak žila a dožila se požehnaného věku. Nějaký lymfatický systém, pouze výmysl farmaceutických firem!

14.10.2013Agáta

Dobrý den Ello, maminka možná měla štěstí, nebo tuhý kořínek, ale zdravý životní styl určitě není výmysl. Lymfatický systém určitě není ničí výmysl a lidé s ním mívají obrovské problémy a věřte, že onemocnění lymfatického systému je velice nepříjemná záležitost a lymfodrenáže pomáhají odbourávat tyto obtíže, stejně jako obtíže s křečovými žilami. Zkuste si vyhledat odborné publikace, uvidíte že nejde o výmysl :)

17.10.2013Martina

Ahoj všichni, chtěla bych se zapojit do vaší diskuze. Já měla křečové žíly už ve třiceti a pořád se mě nechtějí pustit. Lékařka mi doporučila i lymfodrenáž, ještě jsem na ní nebyla, ale určitě se na ní chystám. Jsem zvědavá, protože nevím co mám od toho čekat, jdu na manuální, tak doufám že to bude příjemné :)

21.10.2013Jarka

Ahoj, já musím lymfodrenáž jenom doporučit a manuální je moc příjemná. Je to trochu jako masáž, člověk si krásně odpočine :). A co se týče těch křečových žil, tak to bude určitě ok :). Lymfodrenáž je prostě dobrá skoro na všechno, mám takový pocti. Člověk se cítí, že pro sebe udělal něco dobrého.

4.11.2013Magda11

Dobrý den, já osobně mám podobný problém s křečovými žilami a docela ráda bych se vyhnula operaci. Takže jsem také začala docházet na lymfodrenáže a nosím i kompresní punčochy, je to zatím krátce, takže jsem změnu ještě nějak moc nezaznamenala, každopádně se cítím lépe a věřím že jde o dobrou věc :D

28.1.2014Michaela S.

S lymfodrenážema nevím. Já dělám za barem a mamča mi doporučila přes svého doktora na těžké nohy Mobivenal a kompresní punčochy. A musím říct, že je to teda úleva. Ale masáž nožiček by tedy taky bodla:)

27.2.2014Jindra

Ahoj, chtěla jsem se zeptat. V poslední době jsem si všimla takových dvou bouliček na holeních. Mám na každé holeni jednu bouličku skoro ve stejném místě. Když ji zmáčknu je to bolestivé, mohly by to být křečové žíly?

14.5.2014Katarina

Určitě by to mohly být křečové žíly, ale vždy je lepší zajít k lékaři aby vám to zkontroloval. Nemusí jít jen o křečové žíly, mohou to být kostní výrustky či tukové útvary pod kůží, ale jestliže vás bolí na dotyk, budou to pravděpodobně křečové žíly. Jestli vás to trápí, doporučuji návštěvů lékaře.

5.9.2016Jannickoslava6

Dobry den, chci se zeptat - tyto puncochy http://www.distrimedpomucky.cz/kompresni-puncochy-kompresivni-ponozky-na-krecove-zily/new-relax-70-den-ad-vel-m-svetla.html jsou proti prevenci krecovych zil ucinne? Moje mamka i tatka maji velke krecove zily a jiz u vas byli. Je mozne pravidelnym nosenim puncoch tedy predejit krecovych zilam? Diky za odpoved

5.9.2016Mgr. Jitka Kobrová, Rehabilitace Rehasport

Dobrý den, jako prevence je tato hustota (70 DEN) dostačující. Nutné je ovšem počítat s neovlivnitelnými faktory, jako je genetika. Ovlivnítelné faktory můžete potlačit (vliva častého sedu,stoje) právě pravidelným nošením kompresních punčoch, sprchováním dolních kočetin od kolen dolu střídavě studenou a teplou vodou, pravidelným pohybem (zejména ve vodě), potravinami bohatých na rutein (např.pohanka).

28.5.2018Radovana

mám také problémy a nedávno jsem narazila na tento zajímavý článek - https://www.oblibeno.cz/krecove-zily-nejsou-jen-kosmetickou-vadou/. Funguje ten krém????Není drahý, tak bych si ho možná na zkoušku koupila.Reagovat