Diskuze: Lymfa

4.8.2014Věra

Dobré odpoledne, co je lymfodrenáž jsem se již dočetla, ale velice by mě zajímalo co je to vlastně ta lymfa. Jako mladá jsem o ní slyšela pouze z úst jedné dámy, která zároveň praktikovala reiky, neměla jsem k tomu tedy přílišnou důvěru. Díky za objasnění situace.

5.8.2014Lída

V reiki také nemám zrovna důvěru, ale lymfa je opravdu důležitou částí lidského organismu. Koluje v tělech spousta živočichů včetně člověka. Lymfa má podobnou strukturu jako krevní plazma a člověk jí má asi litr (dle wikipedie :D). Koluje v rámci lymfatického systému a užitečná je hned z několika důvodů, například odvádí škodliviny z organismu a zároveň vede do krve živiny :)

6.8.2014Lukáš

Souhlásím, lymfa je velice důležitá součást lidského organismu. Vlastně i díky ní se vypořádávem s negativními vlivy okolního prostředí. A s reiki rozhodně nemá nic společného. Na lymfu existují i specializovaní terapeuti/odborníci.

28.11.2014dotaz

Jakou má lymfa barvu?

29.11.2014Lucka

Mám za to, že je lymfa bezbarvá tekutina nebo je lehce zažloutlá, ale nikdy jsem jí neviděla;-)...

1.12.2014Týna

Barva lymfy se odvíjí od místa vzniku. Lymfa může být čirá, nažloutlá, kalná do bíla nebo například lymfa z hrudního mízovodu může mít narůžovělou barvu :)

1.12.2014Lucka

Tak jsem se skoro trefila:-)...

3.12.2014Týna

Taky nejsem vševědoucí :D co je lymfa, jsem se dočetla na internetu :D :D

4.12.2014Martina

Můžu se zeptat, které ty orgány produkují lymfu? Nebo tedy, které orgány jsou součástí lymfatického systému?

8.12.2014Jitka Kobrová

Dobrý den, Martino. Lymfa vznika z tzv. tkáňového moku, který je tvoren kapilarnim a tkanovym filtrátem. Po té je "nasán" pocatecnimi kapilarkami lymfatického systemu, které slepe zacinaji v mezibunecnem prostoru všech tkani a organu do samotného lymfatického reciste. Lymfaticke cevy vedou podel krevnich cev a na určitých mistech tela jsou vmzerene lymfaticke uzliny. Dalsi organy lymfatického systemu jsou třeba slezina a brzlík. Lymfatický systém ústí do žilního systému.Reagovat