Diskuze: Lymfatická masáž

6.7.2013Peťule

Ahojky! Chtěla bych se v této diskuzi zeptat na názor odborníků: Má lymfatická masáž vliv na hubnutí nebo jen na formování postavy? Na různých fórech čtu pořád něco jiného, ale doufám, že na tuto diskuzi chodí i odborníci:-)... Předem děkuju za odpověď!

8.7.2013Pavel

Dobrý den Petro, jistě máte pravdu v tom, že do diskuze se obecně zapojují lidé, kteří mají s daným problémem nějaké zkušenosti. Často jsou to právě lidé, kteří píší jen své dojmy a subjektivní pocity, a proto je na místě být při čtení jakékoliv diskuze vždy obezřetný. Lymfatická masáž má mnoho pozitivních vlivů na lidský organismus. Při správně provedené manuální lymfodrenáži může dojít jak k redukci váhy, tak k formování postavy. Je však důležité, aby byla lymfatická masáž doplněna adekvátní pohybovou zátěží a také dostatečným přísunem vitamínů a tekutin. Jelikož nic není zadarmo. :-) Doufám, že tímto příspěvkem do diskuze jste dostala odpověď na výše uvedenou otázku. Pavel

10.7.2013Peťule

Jejda, tak rychlou odpověď jsem ani nečekala:-)... Díky, Pavle!

13.7.2013Pavel

No není zač... Diskuze jsou přeci od toho abychom si vzájemně pomohli;-)... Pokud chcete jít na lymfatickou masáž v Poděbradech, jsem vám k dispozici;-)))... A pokud jsou pro vás Poděbrady daleko, tak napište kam to máte blízko - mám známé všude;-)...

17.7.2013Dagmar

Dobrý den, byla bych moc vděčná za objektivní informace týkající se lymfatické masáže. Byl mi diagnostikován primární lymfedém DK. Může mi lymfatická masáž pomoci? Na jaké specializované pracoviště se nejlépe obrátit (Plzeň a okolí)? Existuje ještě nějaký způsob jak ovlivnit lymfedém? Předem mnohokrát děkuji všem odborníkům za příspěvek do diskuze!

19.7.2013Jakub Mertlík

Dobrý den, lymfatická masáž je stále širokou veřejností pokládána spíše za kosmetický zákrok, ale opak je pravdou. Lymfatická masáž má mnoho pozitivních účinků na lidský organismus. Jak již bylo řečeno v jiné diskuzi, využívá se například při celulitidě, při bolestech hlavy, při chronické únavě zejména při otocích vámi zmíněných dolních končetin nebo jiných částí lidského těla. Lymfatický systém je tvořen bohatým systémem cév, které odvádějí odpadní produkty metabolismu, ionty, bílkoviny, vodu a také cizorodé látky. Právě nesprávná funkce těchto cév způsobuje hromadění těchto zmíněných látek a vznik lymfedému. Kromě lymfatické masáže (správněji lymfodrenáže) je možno využít také metody lymfotapingu nebo bandážování končetin. Je také nutno říci, že velmi důležitý je výběr certifikovaného lymfoterapeuta, který zaručí bezrizikové provedení lymfatické masáže. Při nesprávném postupu může dojít i ke zhoršení stávajícího stavu a tvorbě otoků i na jiných místech. Bohužel nemohu osobně doporučit žádné specializované pracoviště zabývající lymfoterapií. Určitě se však najde někdo, kdo naváže na tuto diskuzi s doporučením. Přeji hezký den, JM

4.9.2013Barbora

Dobrý den, chci se zeptat na lymfatickou masáž ohledně bolestí hlavy. Jak mi taková lymfodrenáž může pomoci, jak to působí? Přečetla jsem si předchozí příspěvek, ale u té hlavy nějak nevím. Už jsem o lymfatické masáži v souvislosti s bolestmi hlavy slyšela. Již od malička na ně trpím, občas mám i migrénu, tak hledám každá vhodná řešení, která by mi mohla pomoci. Díky za rady :)

5.9.2013Tereza

Dobrý den, mám oproti ostatnímu tělu hodně silné paže, chtěla bych se zeptat, zda by mohla lymfatická masáž pomoci k zeštíhlení a v případě že ano, neznáte nějakého dobrého lymfoterapeuta z Brna. Děkuji Tereza

25.9.2013Irena

Dobrý den.Sama dělám lymfatické masáže 10 let a chci Vám napsat,že to pomáhá na zeštíhlení paží.Najdite si,ale opravdu dobrého terapeuta.Když vám nebude uvolnovat uzliny na krku a v podpaží,při masáži ruk,tak tam nechodte.Při masáži nohou se musí uvolnit uzliny v tříslech.

12.10.2013Alena

Dobry den, muzete se mi pani Ireno ozvat, rada bych u Vas lymfatickou masaz absolvovala a trochu se poradila, mam rovnez problemy s otokem ruk kvuli zpomalenemu lymf. toku. Dekuji Alena.

4.11.2013Lucie

Dobrý den, potřebovala bych doporučit nějakou zkušenou dobrou maserku pro ruční lymfatickou masáž z Opavy-neznáte někdo nějakou? Jde mi o to, aby to nebyla jen paní, která si z nudy udělala nějaký rychlokurz a ted se snaží vydělat... Děkuji Lucie

6.12.2013Iva

Dobrý den, ráda bych se zeptala, v případě, že navštěvuji lymfatickou masáž pomocí přístroje, musí se také uvolnit před masáží (v případě masáží spodní části těla) uzlina v tříslech? Nebo tyto "body" se mají uvolňovat pouze v případě ruční lymfatické masáže? A ještě bych se ráda zeptala, jakým způsobem se toto provádí, či popis správného postupu při lymfodrenáži přístrojem. Děkuji moc za odpověď!

4.1.2014Lenka

Dobrý den,před každou lymfomasáží ať už manuální či přístrojovou byste měla prodýchat břicho a také vydrenážovat uzliny ručně,jinak je to špatné.Dělám ruční lymfomasáže na Vyškovsku.

1.4.2014Kristinna Gotzová

Dobrý den,chci se zeptat,zda by tato masáž pomohla matce při bolestech nohou.Děkuji

8.4.2014Jitka Kobrová

Dobrý den, Kristinno. Bolest nohou může být různého původu, ale lymfodrenáž má i analgetický účinnek, takže pokud by nebyla žádná kontraindikace, lze zmírnit i bolest dolních končetin. Kontraindikací jsou zejména systémová onemocnění (jater, srdce, plic, ledvin), horečnatá onemocnění, nejasné břišní potíže, zhoubná on., maligní hypertenze, epilepsie, erysipel (růže), cévní mozková příhoda, akutní žilní onemocnění... aj. Před ruční i přístrojovu lymfodrenáží je vždy nutné nejdříve odebrat anamnézu a zhodnotit, zda-li není procedura nevhodná.

23.4.2014Anna

Dobrý den, můj názor je takový, že každý typ masáže působí na náš organizmus velmi pozitivně. Jsem velký fanda alternativní léčby a duševní pohody. Na lymfatické masáže chodím také ze zdrav. problémů a velmi mi pomáhají. Můžu i mimo téma doporučit výbornou tantra masáž http://www.tantra-masaz.cz/, na které jsme nedávno byli s manželem, člověk se pak cítí vyrovnaně, uvolněně a je to neuvěřitelný zážitek :-)

24.4.2014Péťa

Lymfatická masáž je rozhodně něco jiného než ta tantrická a upřímně bych řekla, že tantrická masáž je úplně někde jinde, než všechny ostatní masáže. Rozhodně to není pro každého a například mě se to zdá nevhodné a poněkud lascivní. Z mého pohledu to trochu zavání erotickými službami. Ale lymfatická masáž je určitě užitečná věc a také na ni chodím a velice ráda. Připadám si pak lehce, nezavodněně.

24.4.2014Linda

Rozhodně souhlasím s Péťou, tantra jde mimo mě a mimo tuto diskuzi. Ale chtěla bych radu, v poslední době mi otékají nohy a po sportu mě dost bolí (dokonce se mi začaly objevovat křečové žíly, přesto, že je mi teprv 22), může mi lymfatická masáž pomoct?

3.5.2014Daniela

Dobrý den, chodím asi 3 týdny pravidelně cvičit. mám i osobního trenéra. Když jsem byla na přeměření tak se mi tuky vůbec nesnížily. Trenér mi poradil lymfatickou masáž, že prý bude fungovat jako "spouštěč". Je to pravda? Kolikrát bych měla lymfatickou masáž podstoupit? A bude mít lepší výsledky ruční nebo přístrojová?

13.5.2014Jitka Kobrová

Dobrý den, Danielo. Tvrzení vašeho trenéra je tvrzení dost laické. Je nutné zohlednit spoustu věcí ve vašem nasazeném programu. Nicméně lymfodrenáž je určitě vhodným doplňkem vašeho snažení v posilovně i mimo ní. Pokud se nejedná o žádný specifický problém, je možné podstoupit i přístrojovou lymfodrenáž.

14.5.2014Káťa

Mohu doporučit. Já na lymfatickou masáž chodím pravidelně a i bez nějaké výrazné změny v jídelníčku nebo v posilovně, jdou centimetry dolů. Navíc je lymfatická masáž příjemná procedura, takže proč ne :)

28.5.2014lili

Byla mi doporučena lymf.,masáž kvůli otokům pod očima a ještě vystouplé uzlině pod krkem na hrudníku.Jsem od Jilemnice,Vrchlabí a Nové Paky/uprostřed/ Poradíte mi,kde nejblíž provádějí tyto masáže? Děkuji

30.5.2014Dušan

Otázka by neměla znít "kde nejblíž", ale kde v okolí odborně, ideálně od fyzioterapeuta...

2.6.2014Alice

Souhlasím s Dušanem. Já jsem hledala dobrého fyzioterapeuta (lymfoterapeuta) poblíž Benešova a na konec stejně dojíždím do Prahy k terapeutovi, kterého mi doporučila známá. Určitě stojí za to, připlatit si autobus do vzdálenějšího města a podstoupit kvalitní proceduru.

1.7.2014jindra

Já souhlasím, není až tak podstatná blízkost pracoviště, ale kvalitní lymfatická masáž, takže raději navštívit něco co je dál, ale ta úroveň je na taková jak má být. Lymfatická masáž není legrace a musí se to umět, takže o vzdálenost bych neřešila :)

1.7.2014Tereza

Můžu doporučit mého maséra Martina Šebka, který masíruje v Praze 2 a kromě jiných masáží masíruje lymfatické masáže, které opravdu mají účinek, již k němu chodím druhým rokem každý týden pravidelně a zbavila jsem se nejen otoků, ale cítím se fajn :-)

2.7.2014šimon

ahoj, lymfatická masáž není sranda, ale rozhodně je to dobrá věc. Doporučuju jít někam kde to máte ověřený, někam kde byl nějaký váš známý nebo tak. A co se týče užitečnosti, tak bych řekl, že je to dobré skoro na všechno, samozřejmě jsou zde nějaké kontraindikace, které je třeba respektovat, ale jinak je lymfatická masáž jedině prospěšná ;)

7.7.2014Miluše

..ahoj, chci začít chodit na masáže, a zajímají mně kontraindikace když chci masírovat ručně a strojem. Dík

9.7.2014Lara

Dobrý den Miluše,lymfatická masáž manuální má kontraindikací mnoho, například otevřenou ránu, nádorové onemocnění, hyperglikemii, rýmu a kašel, těhotenství či antibiotika apod. Co se týče lymfodrenáže přístrojové, tak tam je to podobné, nedoporučuje se v případě kožních onemocnění, onkologického onemocnění v akutní fázy, onemocnění jater, těžká srdeční onemocnění, infekční onemocnění či akutní zánět žil. Kontraindikací je mnoho...

10.7.2014veronika

dobrý den, chtěla bych se zeptat na silné bolsti nohou po lymfodrenáži? je to škodlivé? nebo to může být jeden z účinků.... bolesti jsou tak silné až jsem si musela vzít brufen

10.7.2014julča

Dobrý den Veroniko, nejsem odborníkem na lymfodrenáž, ale myslím, že lymfatická masáž, by rozhodně neměla bolet ani při ní a ani po ní. Zkoušela jste se zeptat na pracovišti, které jste navštívila? Jestli je to vůbec normální? A byla jste na lymfodrenáži manuální nebo přístrojové?

16.7.2014Isla

Zastávám stejný názor, lymfodrenáž nesmí bolet! U přístrojové lymfodrenáže to znamená, že nohavice špatně fungují. Tam určitě už nechoďte!!! Jestliže nechcete přijít k úhoně

21.7.2014Majda

Já mám bohužel podobné zkušennosti. Taky mi lymfodrenáž přišla bolestivá a nepříjemná, dokonce i poté mě to bolelo no a tak jsem tam přestala chodit. Teď chodím na lymfatickou masáž jinam a nemohu si to vynachválit..

30.7.2014Iška

Zdravím, mě přijde dost zvláštní, že by vás lymfatická masáž měla bolet, jenom jestli nejste trochu cimprlich :DD

18.8.2014Kačka

Dobrý den, můžete mi prosím poradit nějakého dobrého fyzioterapeuta v Plzni? Už dlouho uvažuju o lymfatické masáži, ale nevím, kam se obrátit, aby to spíš neuškodilo... Moc děkuji

20.8.2014Pavla

V Plzni nevím, v Praze nebo Brně bych věděla:-)...

24.8.2014Jana

Dobrý den. Chtěla jsem se zeptat, v jakých intervalech by se měla přístrojová lymfatická masáž dělat. Dostala jsem totiž předepsané tyto masáže na žilní nedostatečnost, celkem 21 procedur, a to většinou v každodenních termínech. Masáž trvá 50 minut. Přitom jsem slyšela, že by to mělo být minimálně obden.Děkuji za odpověď.

24.8.2014Gabriela

Dobrý den. Absolvovala jsem lyymfodrenáže obou DK zatím 2 týdny (2x v týdnu) ze 3 měsíců, které mám od kožní lékařky doporučené. Po druhé a třetí lymfodrenáži (přístrojová) mi bylo dost špatně, měla jsem několikrát za den srdeční arytmie, špatně se mi dýchalo a mám od té doby velký tlak v hlavě, který je velmi nepříjemný. Při další(poslední) lymfodrenáži jsem na to upozornila sestru, která mě na lymfodrenáž připravovala a řekla mi, že to slyší poprvé, že by mohly nastat takovéto problémy. Takže jsem absolvovala i tu poslední a opět se opakoval stav jaký jsem měla z předešlé lymfodrenáže. Volala jsem kvůli tomu svého kardiologa a ten mi řekl, že mám ihned přestat a už tam na ně nechodit. Léčím se se srdíčkem - mám kardiostimulátor. Prostě mi lymfodrenáž skoro ublížila, než pomohla. Takže toto je moje zkušenost z lymfodrenáže.

25.8.2014Indiana

to zní dost šíleně, nečekala bych, že může taková banalita jako lymfodrenáž natolik ublížit. Rozhodně je fakt, že by vás lymfoterapeut měl seznámit se všemi možnými riziky a kontraindikacemi. Mohu vědět, kde na lymfodrenáži jste byla? Abych se tomuto pracovišti vyhnula...díky za info

25.8.2014Gabriela

Na lymfodrenáži jsem byla ve fakultní nemocnici v Brně. Je pravda, že mě sestra neupozornila na možné kontraindikace, ale ani lékařka, která mi je předepsala a přitom zná můj zdravotní stav.

10.9.2014Andela

Byla mě doporučená lymfodrenáž pedikérkou dolních končetin , boli mě nohy a mám oteklé kotníky. Mám Takayasuovou artertidu , ptám se zda ji mohu absolvovat dekuji.

21.9.2014Eva

Byla jsem na přístrojové lymf.masáži ve studiu Sedmikráska. Sice uvolnili uliny na hrudi a krku ale už ne vtříslech. Od té doby mi není dobře a přijdu si zavodněná na břiše. Sháním v Praze nějakou opravdu dobrou ruční lymf. masáž - poradíte?

21.9.2014Eva

Mám ještě dotaz - jak se správně provádí ruční lymf.masáž - myslím nejen místa ale i směr krouživch pohybů. Díky :)

22.9.2014Jitka Kobrová

Dobrý den, Evo. K Vašemu prvnímu dotazu: pokud je to pro Vás dostupná lokalita Prahy, v Rehabilitaci Rehasport v Praze 10-Benicíh provádíme ruční i přístrojovou lymfodrenáž za dodržení všech pravidel tak, aby lymfodrenáž byla provedena lege artis. Poradíme Vám, jaký režim je během lymfodreaží vhodný a prodloužení efektu terapie zajistíme lymfotapingem. V případě zájmu se podívejte na http://www.rehabilitace.rehasport.cz/

22.9.2014Jitka Kobrová

Co se týká krouživých pohybů, tak by měl být pohyb proveden vždy tak, že prsty nebo celá ruka se pokládá velkoplošně, na příslušnou oblast těla s příslušným nutným tlakem na oblast kůže či podkoží tak, aby se tato oblast pohybovala kruhovitým pohybem. Kruhovité pohyby musejí být vykonávány opakovaně se stoupajícím a ubývajícím tlakem s dodržením tzv. "nul-fáze", hmaty jsou prováděny v pravidelném rytmu 5-7x, směr kruhovitých pohybů společně s tlakem a "nul-fází" podmiňuje směr práce, který je závislý na topografii ošetřovaného úseku a musí být dodržen kontakt s kůží v "nul-fázi".

22.11.2014Renata Hanáková

Dobrý den. Můžete mi prosím doporučit někoho na lymfodrenáž v Příbrami a okolí. Děkuji

24.11.2014Dušan

Dobrý den, paní Hanáková! V Příbrami, žádného lymfoterapeuta neznám, ale přesto se vám pokusím poradit. Určitě chtějte lymfodrenáž prováděnou vystudovaným fyzioterapeutem, výrazným způsobem tak předejdete případným komplikacím a neodbornému ošetření. Zavolejte na rehabilitaci nebo fyzioterapeutovi, jestli se náhodou nezabývají také terapií lymfatických cest a vyhněte se kosmetickým salónům. Hezký den! Dušan

29.11.2014Lucie

Dobry den, chodim na lymfomasaze (rucni) jednou tydne, chtela jsem se zeptat zda-li vadi obcasna konzumace alkoholu (i kdyz v mensim mnozstvi), a jaky ma vliv na masaz koureni v den masaze. Dekuji za odpoved, Lucie.

29.11.2014Šimon

Pokud pomineme, že tvrdý alkohol a kouření zdraví zrovna neprospívá, tak si myslím, že na efekt ruční lymfatické masáže to vliv mít nebude.

8.12.2014Zuzana

Dobrý den, ačkoliv jsem od mala aktivní sportovkyně, mám problémy s celulitidou na hýždích. Zároveň mi levá noha a hýždě hubne rychleji, než levá, až dochází k viditelnému rozdílu mezi nimi. Cvičím pravidelně a snažím zdravě jíst. Jsem si vědoma toho, že málo piji (0,75l denně), ale když se to snažím napravit, tělo začne vodu zadržovat a já přibírám na váze. Postavu mám jinak štíhlou a vypracovanou. Je možné, že to způsobuje nějaká porucha lymfatického systému a že se dají mé problémy řešit lymfatickou masáží? Děkuji za odpověď.

22.12.2014Kateřina

Zdravím:). Prosím o doporučení na lymfu v Brně! Prosím pouze odborníky. Děkuji mockrát Kateřina

29.12.2014Dušan

Bohužel neznám... Ale uřčitě tam jsou:-)... Hlavně aby to byl fyzioterapeut (lymfoterapeut) nebo rehabilitační lékař (lymfolog). Hezké svátky!

5.1.2015Pajda

Moje mamka prodělala rakovinu prsu ( úspěšně )chodila na lymfatické masáže, které ji po chemoterapii, vzhledem k nateklé paži, velmi pomáhaly. Nyní ji to již nehradí pojišťovna. Chtěli jsme ji pořídit přístrroj na tyto masáže. Doporučí mi někdo ( odborník ) nějaký přístroj?? Moc děkuji

9.1.2015Jitka Kobrová

Dobrý den, Pajdo. Pokud má Vaše maminka tuto dg., respektive sekundární lymfedém po prodělané léčbě, zkuste se obrátit na její pojišťovnu, měli by jí přístroj na lymfodrenáž zapůjčit dle jejich podmínek. Pokud ho chcete vyloženě kupovat (bude ho potřebovat celý život),v Rehabilitaci Rehasport pracujeme s přístrojem od firmy BTL- Lymfastim a je uživatelsky mnohem příjemnější než přístroje od jiných firem. Navic firma BTL je dlouho v ČR zavedena a ma zde i servis.

9.2.2015Karla

Dobrý den, chtěla bych absolvovat strojovou lymfodrenáž na detox a zeštíhlení DK a zmírnění celulitidy. Prosím víte o nějakém dobrém pracovišti ve Vrchlabí či okolí? kolik sezení bych měla absolvovat? děkuji

9.2.2015Jitka Kobrová

Dobrý den, ve Vrchlabí je několik poskytovatelů rehabilitačních služeb, resp. fyzioterapie (stačí do vyhledávače zadat např. rehabilitace Vrchlabí). Zkuste se na některého obrátit, určitě bude poskytovat (přístrojovou) lymfodrenáž. Primárně bych nešla do kosmetického zařízení.

26.4.2015martina.v

Dobry den. Můžete prosim někdo doporučit skutečně dobrý přístroj na lymfatickou masáž? Chodila jsem na různé stroje, ale zda se mi ze ne všechny jsou účinné. Mate někdo taky takovou zkušenost?

26.4.2015J.Kalista

V Rehabilitaci Rehasport používáme Lymfastim od BTL a jsme spokojeni. Nicméně pro lymfaticku masáž respektive lymfodrenáž jsou nejlepší ruce dobrého terapeuta (fyzioterapeut, lymfoterapeut) - ty žádný přístroj nenahradí. Hezký den! J.K.

21.7.2015Veronika O.

Dobrý den, chtěla bych vás poprosit o názor, zda je lepší absolvovat lymfatickou masáž před cvičením nebo po cvičení? Děkuji, přeji pěkný zbytek dne :-)

3.6.2016Marcela Marková

Dobrý den Veroniko, v den provedení lymfatické masáže se další cvičení nedoporučuje. Je vhodný klidnější režim, dostatečný přísun tekutin, odlehčená strava. Pokud cvičení nemůžete odložit, je lepší provést lymfodrenáž po něm. Přeji pěkný den. Marcela Marková

11.9.2016Marta

Dobrý den,prosím o radu,zda mohu absolvovat lymfomasáž,když se léčím na hypertenzi a chronickou bronchitídu? Děkuji.

12.9.2016Mgr. Jitka Kobrová, Rehabilitace Rehasport

Dobrý den, Marto. Chronická bronchitis stejně jako hypertenze (nekompenzovaná) patří k relativním kontraindikacím manuální i přístrojové lymfodrenáže. Je tedy na Vašem ošetřujícím/praktickém lékaři, aby posoudil, zda můžete tuto proceduru bez rizik absolvovat.

10.10.2016Jana

Dobry den, uz delsi dobu se snazim zhubnout a jediny vysledek, ze mam dalsich 10kg nahore, nekolik lidi vcetne lekare mi rekli, ze mi spatne funguje lymfaticky system. Prosim poradite dobreho terapeuta v Praze ci blizkem okoli a cim jeste lymfu podporit. Dekuji

10.10.2016Mgr. Jitka Kobrová, Rehabilitace Rehasport

Dobrý den, Jano. Můžete se zkusit obrátit na naše zařízení v Praze 10-Benicích. http://rehabilitace.rehasport.cz/praha/ Pokud neděláte dietní nebo metodickou chybu ve svičení, podpora lymfatického systému je určitě vhodnou cestou k redukci váhy.

14.1.2017Markéta

Dobrý den, paní Kobrová, měla bych zájem o lymfodrenáž, dívala jsem se na zdejší příspěvky a asi bych navštívila Vaše centrum. Jen jsem se chtěla zeptat, netrpím žádnými konkrétními problémy, měla bych zájem jen o detoxikaci organismu někdy po zimě. Problém je, že plánuji další půlrok dost cestovat, takže na případných 10 terapií bych si musela počkat až někdy do března. Takže moje otázka zní, jestli v případě pouhé preventivní detoxikace je také potřeba 10 terapií nebo stačí méně? Děkuji

18.1.2017Marcela Marková, DiS, rehabilitace Rehasport

Dobrý den Markéto, pokud nemáte žádné zdravotní problémy, tak na detoxikaci organismu může postačit 5-6 návštěv. Samozřejmě, vám to nikdo neřekne na 100%,každý reaguje jinak. S pozdravem Marková Marcela

30.6.2017Martina

Dobrý den,pomalu v padesáti letech jsem začala nesmírně přibírat na váze! Aniž bych nějak moc jedla... Vždy jsem byla spíše typ ženy,která když dosáhla více jak 60 kg,začala s dietou... Teď cca během půl roku mi na váze přibilo - neuvěřitelných 40 kg !!! Prsa č. 8!!! Otoky dolních, ale i horních končetin...Dolní jsou horší!!! Zašla jsem si na kompletní odběr krve... Kde mi našly onemocnění ,,DNOU" Paní Kobrová, měla bych zájem o lymfodrenáž,ale každý na ně bohužel nemá finanční prostředky.... Existuje někde v Praze,pokud tedy vůbec ano.Nějaké centrum,které pomůže i lidem,momentálně v tísni,bez ušetřených korun... Na tyto dosti úspěšné masáže? Pokud by jste mi mohla poradit i v tomto směru byla bych vám velmi vděčná... ,,JSEM UŽ DOSTI ZOUFALÁ!!!" Děkuji za zpětnou vazbu a přeji Vám, hezký víkend. Martina Maixnerová

10.7.2017Mgr. Jitka Kobrová, Rehabilitace Rehasport

Dobrý den, Martino. Pokud potřebujete z zdravotních důvodu lymfodrenáž, musíte mít nejdříve doporučení od lékaře. Zkuste se obrátit na nějaké lymfocentrum v Praze http://www.lympho.cz/lymfocentra Zde byste měla po vyštření lékařem, obdržet doporučení a poukaz na lymfodrenáže v případě, že jste k tomuto druhu terapie indikována. S pozdravem, Jitka Kobrová

11.9.2017Pomezný Josef

Je to prosím spíše laický dotaz než příspěvek.Jaký je rozdíl mezi lymfatickou masáží a lymfatickou drenáží ? Jsem starý muž - 78 let - a mám oteklou nohu mezi kolenem a kotníkem. Prý je to záležitost lymfy. Jak jsem zjistil masáže jsou strašně drahé a nemohu si to zaplatit.Kdo mně poradí jak mám postupovat abych se vyléčil a uzdravil? Někdo mně radil Centrum pm 2000, nevím zda existuje a zabývá se těmito problémy. Rád bych získal správné a účinné informace. Děkuji.

15.9.2017Mgr. Miroslav Brůža, Rehabilitace Rehasport

Dobrý den pane Pomezný, rozdíl je pouze v použitém výrazu. Správně se uvádí manuální lymfodrenáž, popř. přístrojová lymfodrenáž. Jestli máte za sebou lékařské vyšetření, které potvrzuje lymfedém (otok způsobený nedostatečností lymfatického systému), měl byste dostat od lékaře doporučení a poukaz na lymfodrenáž. Centrum preventivní medicíny se zabývá lymfatickými otoky, jejich problematikou a hlavně léčbou. Určitě se na ně můžete obrátit. Jejich sídlo je mezi I.P. Pavlova a Náměstím Míru v Praze. Na internetu je najdete zde: www.prevence2000.cz Přeji hezký den, Miroslav Brůža, Rehabilitace Rehasport.

23.1.2018Barča

dobrý den-poradíte prosím někdo maséra -masérku,který/která dělá lymfomasáže v Kolíně.díky

26.7.2018věra

dobry den chci se zeptat zda lymfomasaž pomuže na bolavou kyčel u ortopeda nic nenašli a neurolog mě teprve ted čeka pry to bude asi od pateře ,ale bez prášku každy den to nedam.

2.8.2018Mgr. Jitka Kobrová, Rehabilitace Rehasport

Dobrý den, Věro. Pokud jsou Vaše obtíže opravdu od bederní páteře, tak lymfodrenáž nebude mít valného účinku. Spíš bych se zaměřila na řešení příčiny obtíží. Zkuste začít bederní páteř cvičit podle McKenzie metody https://www.mckenziemetoda.cz/cviky nebo si v místě svého bydliště vyhledejte nejbližšíh McKenzie terapieuta http://www.mckenzieinstitute.org/cz/cs_CZ/o-nas/jmenny-seznam-2/ S pozdravem, J. Kobrová

11.1.2019Dana

dobrý den, prosím můžete mi poradit z vlastní zkušenosti kvalitní masera-maserku která dělá ruční lymfomasáže na Praze západ - Rudné - Loděnicích - děkuji

18.6.2019Renata

Mohu nabídnout lymfaticke masáže v Hradci Králové. Sama u sebe řeším lipedem a lymfaticke masáže mi pomáhají. Specializují se predevsim na lymfatickoumasáž ruční i přístrojovou.

29.5.2021steendy

<a href=http://fcialisj.com/>cialis online

15.6.2021steendy

<a href=https://vskamagrav.com>kamagra fed ex deliveryReagovat