Diskuze: Lymfodrenáž v kosmetickém salonu

5.12.2013Karolína. N

Ahoj, chystám se na takovou zimní očistu a napadlo mě, že bych do ní mohla začlenit i lymfodrenáž. Myslím si, že jde o užitečnou metodu detoxikace. Jen by mě zajímalo, jestli je vhodné jít na takovou lymfodrenáž do kosmetického salonu nebo ne. Jaký je váš názor? Díky, Karolína

6.12.2013Jitka K

Dobrý den, Karolíno. N, já osobně bych šla za zdravotní procedurou do zdravotnického zařízení. Stejně jako jdu pro maso raději k řezníkovi než do železářství... Lymfatický systém je stále bohužel velice podcenovanym systémem a procedury k jeho podpore muzou být stejne ozdravne jako skodlive, pokud se zarazuji ve spatnou chvili nebo pri nevhodných stavech. Zkuste zapátrat v míste bydliste radeji po nejakem rehabilitacnim zarizeni a informujte se, zda v nem nekterý fyzioterapeut není i lymfoterapeut a neprovádí-li ruční lymfodrenaz nebo jestli nemaji alepson pristoj na lymfodrenaz přístrojovou.

9.12.2013Magda

Naprosto souhlasím, jít na lymfodrenáž do kosmetického salonu, může být i nebezpečné. Dost často si nehledí ani základních pravidel lymfodrenáže a myslí si, že když si koupí kompresní nohavice, mají vystaráno, ale to bohužel není pravda. Jen málo která kosmetička umí ví jak by celá lymfodrenáž, byť přístrojová měla probíhat. Určitě bych zvolila lymfodrenáž manuální a u specialisty.

9.12.2013Karolína N.

Dobré odpoledne, moc děkuji za odpovědi. Určitě dám na vaši radu a na lymfodrenáž se vypravím do nejbližšího zdravotnického zařízení, půjdu k profesionálovi. Obávala jsem se, že by kosmetička nemusela být vhodným lymfoterapeutem :-)

12.12.2013Martina

Dobrý den, já musím souhlasit. Jít na lymfodrenáž do kosmetického salonu není dobrý nápad. Z mých zkušeností tam nemají dostatečnou kvalifikaci a většinou postupují špatně. Takže za mě také ne!

16.12.2013Simona

Ahoj, já můžu z vlastní zkušenosti říct, že do kosmetického salonu, bych na lymfodrenáž určitě už nešla. Několikrát jsem na ní už byla, ale po každé to bohužel nestálo za nic a často mi byla i zima, což není zrovna nejpříjemnější. Takže já si myslím, že nejrozumnější je určitě jít na lymfodrenáž k odborníkovi.

17.12.2013Aneta

To jsou mi tedy nepříjemné zprávy. Já chodím na lymfodrenáž do kosmetického salonu asi tři měsíce. Zatím jsem nezhubla ani deko a ani centimetr, takže to vypadá že jsem ty peníze vyhodila z okna :-(. Mohlo mě napadnout si před lymfodrenáží pročíst nějaké diskuze a recenze :-/

19.12.2013Jitka Kobrová

Dobrý den, Aneto, to jste ještě dopadla dobře :-) Od svých pacientů, kteří v minulosti absolvovali lymfodrenáž v jiných zařízeních, znám spoustu historek! To, že téměř nikde neuvolňují krční uzliny, je nejen ošizení klienta, ale i nebezpečná nedbalost. Šílené taky je, že v některém zařízení vám ošetří pouze tu "nemocnou" končetinu! Určitě bysme se zde mohly/i podělit všichni o spoustu podobných zážitků z lymfodranáží.

2.1.2014Agáta

Ano to je pravda. Já mám kamarádku, která pracuje v jedné ordinaci jako lymfoterapeutka a přesně mi říkala to samé. Téměř nikde, v žádném kosmetickém salonu ani v některých ordinacích, neprovádějí uvolňování lymfatických uzlin a lymfodrenáž je tím pádem naprosto k ničemu, né-li nebezpečná. Je pravda, že mě nepřestává udivovat, kolik dam raději zaplatí za lymfodrenáž menší obnos peněz (někdy opravdu téměř nulový) a očekávají, že se jim dostane té nejlepší péče. Z mého pohledu je samozřejmé, že je potřeba si za správné provedení lymfodrenáže řádně zaplatit a neškudlit zbytečně na svém zdraví!

13.2.2014Martina

Ahoj, co se týče lymfodrenáže v kosmetickém salonu, tak mi to taky nepřijde jako moc dobrý nápad. Sice to každá druhá žena dělá, ale myslím že to není moudré. V kosmetickém salonu, vám podle mě mohou i uškodit (jak se tu ostatně píše), ale tak jestli to někomu vyhovuje a má dobré zkušenosti, nevidím důvod, proč by nemohl jít na lymfodrenáž do kosmetického salonu.Reagovat