Diskuze: Migréna a lymfodrenáž

4.11.2013PetraMun

Dobrý den, někde jsem slyšela že lymfodrenáž může pomoci i pacientům s migrénami. Tak by mě zajímalo, jestli je to pravda a jak to popřípadě funguje. Díky moc

4.11.2013Marta

Dobrý den, pokud je mi známo, tak je to pravda. Jde o případ migrény, kdy může být příčinnou tlak nahromaděné lymfy. Takže ano, lymfodrenáž může pomoci, tedy pouze manuální lymfodrenáž, doporučuje se lymfodrenáž hlavy, krku a obličeje.

5.11.2013Danča

Zdravím, poměrně dlouho jsem trpěla bolestmi hlavy a občasnými migrénami. Už se to opravdu nedalo vydržet a musela jsem navštívit fyzioterapeuta. Po vyšetření mi nalepil ty barevné lepící pásky, takové pěkně nastříhané "chobotničky" na oblast krku. Ač jsem byla na začátku skeptická, úleva přišla již druhý den. Bolesti jsou méně časté a navíc nemusím zobat už žádné prášky. Jak se tato metoda jmenuje, prosím? Díky, Daniela

7.11.2013Magdaléna

Ahoj, metoda o které mluvíš se jmenuje lymfotaping a ty barevné pásky jsou kinesio tapy. To jsem ráda že to slyším. Mě totiž bolesti hlavy taky trápí už pěkně dlouho, tak toho lymfoterapeuta také vyzkouším :)))

11.11.2013Marie

Ahoj, já to tedy slyším poprvé, myslím kombinace migréna - lymfoterapie, ale zní to opravdu zajímavě, asi to taky vyzkoušíme, dcera trpí na těžké migrény, tak to by mohla být záchrana. Díky za typ :-)

28.11.2013Tereza

Dobrý den, já jsem teď měla hrozně silnou migrénu. Obvykle ji mívám při menstruaci a teď jsem do toho ještě špatně spala. Bylo to hrozné, nevěděla jsem co si počít, naštěstí to do druhého dne bylo lepší. Ale tenhle způsob se mi zdá zajímavý, jak lymfodrenáž tak i ten lymfotaping. Možná že příště migrénu vyřeším lymfodrenáží. :-)

19.12.2013Karolína

Ahoj všem, já bohužel také trpím na migrény a musím s politováním říct, že mě lymfodrenáž nezabírá. Nevím jestli jsem zvláštní případ, ale nemá na mě vůbec žádný vliv :-(

19.12.2013Simča

To je zvláštní, možná že si navštívila špatného lymfoterapeuta, nebo si snad byla na lymfodrenáži přístrojové? Myslím, že co se týče migrény, je totiž rozhodně žádoucí lymfodrenáž manuální :-)

14.1.2014Sarah

Myslíte, že na migrénu existuje něco opravdu zaručeného? Díky moc

27.2.2014Linda

Ahoj, na migrénu asi není nic zaručeného. Migréna je u každého hodně individuální věc. Možná existuje pár základních rad, ale nejlepší je konzultovat všechno s lékařem, ten by vám pak měl říct jak postupovat...

10.3.2014Jindra

Ahojky, já mám migrénu už od malička. Už jsem slyšela o hypotéze, že by lymfodrenáž mohla trochu pomoct, ale jistá si tím tedy nejsem. Migréna je nemoc, ne žádný přechodný stav!

5.4.2014Karel

Ahoj já mam migrénu tak 3az 5x tydne.me zabere pouze sumatriptan 100mg plus 40 kapek algifenu.to je celkem spolehlivé a pokud ne přestává Tak ještě indometacinovy čípek a guajacuran . Pokud migrena trva dele jak 3dny tak ještě na noc beru myolastan (staré zásoby ) s diclofenackem .

7.4.2014Lucka

Teda to je medikace, migréna je sice děsná, ale nevím jestli bych si takovým množstvím přášků neodrovnala organismus. Na druhou stranu je pravda, že jestli to pomáhá, chápu to. Kamarádka ma také mirény a té nepomáhá nic, prostě to přetrpí.

10.4.2014Martina

Ahoj, já myslím, že migréna může být určitě i projevem psychické zátěže a stresu. Takže nejspíš bych raději zvolila relax než X prášků denně. Nevím, těžko říct. A jestli může pomoci lymfodrenáž, tak proč jí alespoň nevyzkoušet :-)

12.4.2014Hana

Dobrý večer. Také patřím k těm nešťastníkům, kterým byla do života přibalena migréna. Trpím na ní už od dětství a dnes je mi šedesát a moc se to co se týče četnosti migrén za ta léta nezměnilo. Někdy nemám migrénu třeba i dva týdny a pak zase třeba týden obden. To je tedy pak opravdu hrůza - na sebevraždu. Celý život jsem na migrénu brala prášky, které ale vlastně vůbec nezabíraly, jen mě tak nějak otupily. Až v posledních asi pěti letech beru opravdové léky na migrénu, které jsem dostala na předpis od neurologa. Pokud se mi migréna nestačí ještě pořádně rozjet pomáhá opravdu Sumatriptan 40mg, toho beru 1 tabletu. Ale na rozjetou migrénu už nezabírá. V tom případě si musím vzít Relpax 40mg (půl 80mg tablety). Ten je opravdu super, stoprocentně zabírá a migrénu vymaže úplně z hlavy! Po Sumatriptanu jsem někdy jakoby ztuhlá a taková jako po narkóze a občas se po něm migréna druhý den vrátí. Bohužel VZP hradí jen Sumatriptan - prakticky zcela. Za Relpax 80mg(který mě zatím nikdy nezklamal)zaplatím cca 380,-Kč za dva prášky. Takže si fakt pečlivě rozmyslím, kdy si ho vezmu. (Ten co určil, že na Relpax bude Pojišťovna doplácet minimum, asi nikdy pořádnou migrénu neměl. Měl by to někdy tak dva tři dny zkusit). Tak ať Vás vás ostatní hlava nebolí a vyzkoušejte rady mnohaleté trpitelky.

14.4.2014Saša

No jestli je to zaručený recept a migréna bude fuč, tak jsem ochotná zaplatit 380,- za jeden prášek :D. Ale bohužel si myslím, že půjde také o individuální záležitost. Vsadím se, že jednomu migrénu "vymažou" a druhému vůbec nezaberou :-/

12.5.2014Dana

Já mám s kombinačí migréna + lymfodrenáž, velice dobré zkušenosti. Jednou jsem to zaslechla někde v televizi, tak jsem to vyzkoušela a teď si to nemůžu vynachválit. Migréna mě nepřešla, ale rozhodně se zmírnila a průběh není tak krutý jako dřív. Takže všem migrenikům doporučuji lymfodrenáž, nejlépe manuální a od opravdového profesionála!

14.5.2014Jana

Jsem ráda, že jsem objevila tyhle stránky, objednala jsem se na lymfodrenáž, ale byla jsem skeptik - patřím mezi těžké migreniky. Moje neuroložka mi ji plně doporučila - ale jak píšete musí to být opravdu kvalifikovaný odborník! Jinak by mohl nadělat více škody než užitku. Rady na léčbu migreny jsou skutečně různé a každému zabírají jinak. Mám perfektní zkušenost s čípky obsahujícími ergotamin - vyrobili mi je v lékárně přímo dle receptu. Zabírali do 15 min a 100% ukončili záchvat. Bohužel jsem alergik na tuhle látku(to jsem zjistila velmi rychle) a od té doby jsem nic podobného nenašla. Přeju více štěstí při hledání.

19.6.2014Erika

Dobrý den, jsem ráda, že tu zazněla alespoň jedna zkušenost. Lymfodrenáž mi byla také doporučena. Jen si nejsem jistá, jestli taková věc může opravdu pomoc, ikdyž migráne je tak děsná věc, že asi vyzkouším cokoliv :(Reagovat