Diskuze: Odkyselení organismu

2.1.2014Aneta

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat na jednu věc. Má lymfodrenáž i něco společného s odkyselením organismu? Vím, že jde o způsob detoxikace, ale když jsem o tom něco četla, řešily se tam pouze nějaké výživové doplňky, díky moc za info :-)

6.1.2014Květa

Dobrý den, odkyselení organismu má s lymfodrenáží určitě hodně společného. Jde o to, že aby se tělo opravdu detoxikovalo a aby proběhlo odkyselení, je potřeba pročistit i lymfu a takového pročištění lze dosáhnout právě lymfodrenáží. Takže lymfodrenáž je určitě součástí kůry odkyselení organismu.

9.1.2014Lucka

Ahoj, chci se jen dotázat, když jde o detoxikaci, jakými dalšími způsoby může odkyselení organismu probíhat? Myslím, že výživovými doplňky se cpát nebudu :D

9.1.2014Květa

No já myslím, že je primárně potřeba zaměřit se na to co jíme. Jestliže člověk konzumuje cukrovinky a alkohol, nebo bílé pečivo, nemůže se divit, že mu není dobře a že je zakyselený. Takže odkyselení organismu dle mého názoru spočívá hlavně v dobrém životním stylu :-)

13.1.2014Marcelka

Ano, to si také myslím. Nejdůležitější je strava. Když se člověk stravuje špatně, mohou pak nastat komplikace, jako je překyselení organismu, nevolnost či bolesti břicha apod. Takže také doporučuji stravovat se podle pravidel zdravé výživy :-)

16.1.2014Ludmilka

Ahoj všichni, slyšela jsem, že překyselení organismu, může způsobit opravdu velké zdravotní obtíže. Vím, že detoxikace organismu je důležitá a tak tedy odkyselení praktikuji asi tak jednou měsíčně a cítím se báječně :-)

23.1.2014Karolína

Ahojky, chtěla jsem se zeptat na jednu věc, o odkyselení organismu jsem už četla a napadlo mě, koupit si nějaké ty tobolky n odkyselení, co myslíte?

23.1.2014Iva

Ahoj, já myslím, že tobolky na odkyselení organismu, by měly být až to poslední řešení, raději bych využila stravu, vhodnou pro odkyselení. Jinak bych chtěla vědět, jak vlastně zjistím, že mám překyselený organismus? :(

27.1.2014Erika

Ahoj Ivo, co se týče překyselení, tak to má mnoho příznaků. Můse se projevit jako vyrážka či ekzém, nebo jako bolesti zad, zažívací potíže, pálení žáhy, nebo dokonce studené končetiny apod. Jinak se definitivně můžete přesvědčit jestli nemáte překyselený organismus tak, že do ranní moči vnoříte lakmusový papírek :-)

30.1.2014Iva

Aha a kde takový papírek seženu? A další věc je, že by mě zajímalo, jak se dá překyselení organismu zbavit, existují nějaké preparáty, nebo strava která kyselost ovlivňuje?

3.2.2014Andula

Ahoj, tak co se týče lakmusových papírků, tak ty seženete v lékárně, nebo na internetu. A co se týče odkyselení organismu jako takového, tak to lze provést různými způsoby. Na příklad je vhodné pít detoxikační a zázvorové čaje (u čehož klidně můžete na jeden den skončit) a druhá věc, je jíst snadno stravitelné potraviny a dbát tedy na to, aby se organismus nemusel zatěžovat stravováním, ale pouze odkyselením organismu.

13.2.2014Evča

Odkyselení organismu je teď takový trend že? :D řekla bych, že skoro všechny dámy, které znám, tak zrovna odkyselují :D Ale na druhou stranu to tím pádem, bude asi užitečné :D

20.2.2014Jana

Také jsem si všimla, ale taky jsem uvažovala, že to odkyselení organismu zkusím. Slyšela jsem, že perfektní na to je pouze syrová strava. Rozmixovaná zeleninka a různé podobné koktejly.

26.2.2014Ivon

Ahoj, no co se týče odkyselení organismu, tak je sice pravda, že je ideální dát si pauzu od mléčných výrobků a od masa a nejlépe se živit pouze zeleninou a ovocem, ale myslím, že dost záleží na tom, jaké ovoce a jakou zeleninu zvolíte, protože dle mého názoru není vhodná například nadýmavá zelenina apod. Je to jen můj laický názor. Já jsem zkoušela kůru na odkyselení organismu a nevydržela jsem to moc dlouho. Jeden maximálně dva dny, asi nemám dost pevnou vůli :-)

3.3.2014Petra

Moje máma teď přišla s novou metodou odkyselení organismu. Jí prostě jen syrovou stravu, lépe řečeno vůbec nejí maso a chroupe jen zeleninu a ovoce plus nějaká semínka. Takže tak probíhá odkyselení organismu podle mé matky. Musím říct, že na tom nevidím nic špatného, jí samé dobré věci a nezanáší si organismus živočišnými bílkovinami.

10.3.2014Aneta

Ahoj, tento způsob odkyselení organismu znám, říká se mu raw food. Je to v ČR čím dál tím víc populární, taky mám známou co to praktikuje. Zastávám názor, že nic se nesmí přehánět a ve stravě to platí dvoujnásob. Odkyselení to asi prospěje, ale jestli to je příliš zdravé, to nevím :-/

20.3.2014Léňa

Ahoj, kamarádka teď podstupovala nějakou kůru odkyselení organismu.Trvalo to docela dlouho a zobala u toho nějaké prášky, plus tedy ještě každý den čůrala na PH papírek aby zjistila jak kyselý má organismus. Nejdůležitější ale byly nějaké koktejly co pila denně. Tohle odkyselení začíná vlastně jenom pitím těchto koktejlů a postupně se pak přidává normální strava. Nevím jestli je to zdravé a jestli to nebylo jenom vymáhání peněz za ty preparáty, ale tvrdila mi, že poslední den měla modrý papírek, což je dobře.

28.4.2014Simona

To teda nezní jako zrovna nejzdravější metoda odkyselení organismu. Jestli nad tím uvažuješ, rychle bych na to zapomněla, ikdyž co já vím. Jestli ty "koktejly" jak popisuješ, jsou třeba čistě zeleninové, tak bych věřila, že to odkyselení dopomůže, ale jinak jsem vůči takovýmto programům skeptická..

21.10.2014Jan Tomášek

Nejjednoduší zpusob jak se odkyselit je pít ionizovanou zásaditou vodu. Ať již vlastní výroby, nebo kupovanou. Žádné vedlejší účinky, žádná chemie.

22.10.2014SAMUEL

Jste si jistý, že je to ten nejlepší nápad? Odkyselení organismu není nejjednodušší proces a tak dlouho jak jsem se "zakyselovali" se budeme i odkyselovat, né-li déle. Ionizovaná voda je dle mého názoru k ničemu (slušně řečeno).

23.10.2014Ilona

Co je to ionizovaná voda? O tom jsem nikdy neslyšela. Co to má společného s odkyselení organismu?

29.10.2014Natálie

Je to voda upravená elektrolýzou. Údajně by měla být dobrá proti nemocem, jako prevence. Jestli jsem to správně pochopila, tak existují dva typy - alkalická a kyselá, alkalická je ta preventivní a kyselá snad desinfekční, ale nejsem si jistá, jestli to není hloupost, působí to na mě trochu šarlatánsky, nevsázela bych se, že to bude mít dobrý dopad na odkyselení organismu.

13.11.2014Jana

Asi to bude velmi nepopulární, ale ráda bych laikům něco objasnila. pH moči svou podstatou a složením je u zdravého člověka kyselé. pH 5,5-6,5 je zcela fyziologické (mimochodem i u vegetariánů jsem se s tím setkala ač má být mírně alkalické). Organizmus si acidobázu reguluje více způsoby než močí (respirace). Pokud netrpíte onemocněním vylučovací soustavy (jako pán, který to celé vymyslel a všechny zmagořil) tak není absolutně důvod snažit se dosáhnout neutrální pH moči. Pozoruji úchvatné loby na spoustu potravinových doplnků, které vás zaručeně odkyselí a přitom absolutně nikde není prokázáno, to co se tu píše.Acidobazickou rovnováhu (ABR) zjišťujeme z krve. Toto vyšetření má význam u pacientů co prodělali operaci či trpí vážným onemocněním (rakovina apod.), u zdravého jedince není možný výkyv ABR. Tělo je na regulaci pH připraveno a přímo k tomu uzpůsobeno. To je jako kdybychom nosili pásku přes oči, abychom je nenamáhali nebo jedli jen tekutou stravu abychom nenamáhali zuby. Dále se jako chemik velmi bavím ionizovanou vodou. Věřím v různé účinky a formy vody, věřím v harmonizaci vody, ale "živá voda" vytvořená elektrolýzou vody je teda opravdu pecka. Samozřejmě, že víra tvá tě uzdraví, ale tohle je až nehorázné tahání peněz z lidí stejně jako to, že kyselá moč je patologie a odráží kyselý stav organizmu.

13.11.2014Krystína

Janu chápu to tedy dobře, když řeknu, že celé odkyselení organismu je hloupost a nemáme se o něj tedy vůbec pouštět? Jak tedy docílím detoxikace organismu? Díky

14.11.2014Jana

Můj názor je, že při dnešních klinických poznatcích není možné pacientovy říci, že má překyselený organizmus měřením pH moči. Člověk a jeho problémy se musí řešit individuálně. Pokud se chceme "detoxikovat" (mimochodem šílený pojem), tak s největší pravděpodobností musíte pociťovat nějaké symptomy (únava, obezita, kožní problémy, atd atd). Zkusila bych si problémy sepsat a zkusit si vzpomenout odkdy mě začali trápit neboli co jsem ve svém životě změnila, že toto nastalo. Na jednotlivé problémy nebo i celkový stav organizmu může i samotný laik z literatury vyhledat řešení (Upozorňuji, že tento můj názor se týká osob zdravých bez diagnostiky nějaké patologie!). Já prostě zcela nesouhlasím s tím, abych musela sponzorovat třetí osobu jen proto, aby mi řekla, že musím zhubnout, že musím dodržovat pitný režim, že musím jíst zeleninu, že potřebuji pohyb, že mi různé bylinky pomůžou na různé věci. Všechny tyto informace všichni moc dobře známe, jen jsme líní se zabývat vlastním zdravím a vyhledávat si informace a raději musíme vyhledávat "odborníky"aby nám poradili. A aby to vypadalo důležitě, tak se budeme ohánět pH moče odečítanou z lakmusových papírků. Jak si tak pročítám různé výživové weby, tak někde na "odkyselení organizmu" doporučují zařadit do svého jídelníčku určité potraviny, což je převážně zelenina, která Vám může jen pomoci ač by třeba neměla tu funkci "odkyselení" (pokud mi teda poradce necpe výrobky z nefermentované soji. Za sojova masa, mléka, sojanézy a jiné pavýrobky bych vraždila a čínani se nám západu musí strašně smát). Dále bych ale byla velmi ostražitá, pokud mi někdo za nějaký peníz cpe koktejly či doplńky stravy a sleduje mi pH moče na jehož základě mi sdělí , zda jsem či nejsem "odkyselená".

4.12.2014Sabina

Tak jsem tak přemýšlela, jestli není odkyselení organismu jenom takový boom, který časem odezní. Jako je vegetariánství nebo veganství. Nevím jestli to není prostě móda a odkyselení není jen další záminka pro další tahání peněz z kapes normálních lidí :-/

8.12.2014Jitka Kobrová

Dobrý den, souhlasím s příspěvkem Jany. Všichni tito poradci a specialisti využívají neznalosti anatomie, fyziologie běžných lidí. A co třeba homeostáza- tedy stálost vnitřního prostředí? Homeostazu se bunka snazi udržovat za jakekoliv situace, tedy i když vypijete flasku vodky, se bunka/y snazi udrzet stálost vnitřního prostředí, aby mohla spravne fungovat. Kolisani pH v organizmu je minimalni. Vydelky na "odkyselovacích" prostředcích asi maximalni....

29.3.2015Marta

Zdravim, rada bych se zeptala. Nyni uzivam odkyseni organismu (z lekarny namichane) Kdyz se odkyseluji, muze mi nekdo rict, zda i s toho me muzou bolet zada? Nez jsem to zacala uzivat, zada nebolela. Zacala jsem kvuli nervovemu vypeti. Tak by me zajimalo, jestli i to odkyselovani ma treba i po urcity cas nejake telesne neduchy. Diky

1.4.2015Judit

Nejsem si jistá jestli z odkyselení organismu mohou bolet záda, ale když jsem podstupovala kůru já, měla jsem zažívací potíže, průjem a křeče. Byla jsem malátná a unavená, možná že i nějaká ta bolest svalů byla. Zkuste se na to zeptat v té lékarně, určitě vám na to odpoví, ale v zásadě si myslím, že je při odkyselení organismu možné skoro cokoliv...

13.4.2015Jíťa

Já souhlasím s Judit. Odkyselení organismu je náročný proces a organismus zatěžuje (i když v pozitivním smyslu slova).Bolesti zad se objevují spíše u chřipek (alespoň v mém případě)a viróz, ale předpokládám, že je to možné :))

20.5.2015Katarina

Popravdě jsem slyšela, že odkyselení organismu je výmysl a hloupost. Jen trend, který nemá reálný základ. Jasně, je důležité jíst zdravě, ale odkyselení je absurdní výmysl firem, které potřebují prodat svoje zázračné produkty na detoxikaci.

20.5.2015Sami

Tak tyhle chytráky zbožňuji. Já sama jsem podstoupila odkyselení organismu a na mém těle se to opravdu hodně projevilo. Hned po prvních dvou dnech se tělo začalo čistit, měla jsem průjem, cítila jsem se lehce a opravdu dobře. Nakonec jsem zhubla dvě kila a bylo mi skvěle. Kdo nezkusil, ať nic neříká, odkyselení organismu je skvělá věc a každému to doporučuji.

19.10.2015lada

dostala jsem navod na odkyseleni organismu a za cc 3kc.Lzicku sody lzic.soli pulku citronu zalit litrem prevarene vlazne vody.me to pomohlo a ne vyhazovat penize ani nevite za co.

11.4.2016Kuba

Jak to tak bývá, 100 lidí - 100 názorů. Taky se přidávám se svoji troškou do mlýna. Na překyselení mi pomohl jeden šumák alkarosen, ale i ta lžička sody funguje. Na druhou stranu, ta lžička sody vám nevykouzlí zrovna úsměv na rtech:-D

14.4.2016Jarka

já bych doporučila kombinaci většiny co se tu už psalo. základ je ve změně jídelníčku, ale na druhou stranu proč to nepodpořit něčím navíc, nějaké pastlky, třeba ten alkarosen (osobně neznám, ale hodně se o něm píše) nebo cokoli jiného...

15.4.2016Salom

to Jarka: já osobně ho znám, před cca rokem jsem ho pil a kromě toho že je to docela dobré (narozdíl od některých jiných přípravků) tak bych i řekl že mi pomohl :-)

15.4.2016Jarka

to Salom: jasně, já jsem pro, jenom se nesmí zapomínat i na druhou číst :-)

20.4.2016Marcela Marková

Dobrý den, souhlasím s Janou. Stačí používat selský rozum, který je v dnešní době bohužel potlačen. Dnešní společnost je převálcována reklamami, internetem a módními hity. Dříve lidé jedli to, co bylo zrovna sezónní. Neměli lednice a mrazáky, potraviny se nedovážely. V dnešní době, kdy máme celoročně na trhu všechno, zahlcujeme organismus chemicky ošetřovanými potravinami a nepřemýšlíme, že jahody opravdu v prosinci na trhu nemají co dělat. Zároveň i cizokrajné ovoce může v našem pásmu vytvořit pěkné alergie. Dříve se v zimě, kdy má být období klidu, lidé stravovali tučnější stravou, aby přežili. Na jaře provedli půst a jarní očistu. Začali jíst vše zelené, protože i příroda se probouzela. Na podzim sklidili co vypěstovali a tak žili a stravovali se s rozumem a v logickém spojení s přírodou. Myslím, že používání hlavy, dostatečný pohyb, vyvážená strava, pitný režim a pozitivní myšlení zajistí zdravému člověku dostatek energie. Přeji pěkný den. Marcela Marková

26.4.2016Jarka

to Marcela Marková: máte zcela pravdu, ale přecijenom to nejde úplně vypustit - respektive jde, ale není to snad ani únosn=é si nedopřát ovoce mimo sezonu a vyhnout se chemicky upraveným potravinám už v podstatě ani nelze - až na vyjímky samozřejmě. Určitá střídmost je ale vždy na místě. Když se něco stane, je potřeba vždy šáhnout po úpravě jídelníčku, ale rozhodně se nebráním i pomoci různých preparátů aby bylo "nastavení rovnováhy" :-) jednodušší

27.4.2016Lenka

já myslím, že není problém si pomoci nějakými tabltami, zvlášť pokud to není dlouhodobé užívání al jenom nějká nárazová akce. Lepší se zbavit špatného pocitu a hned začít pracovat na nápravě než několik dní trpět. takže sodu, bélé jogurty, alkarosen a poobné věci určitě zařazuju do jídelníčku když cítím že něco není ok

2.5.2016Dana

Odkyselení organismu je nesmysl, který používají firmy prodávající přípravky na "odkyselení organismu"...

4.10.2016stanislav

Odkyseleni je zaklad vseho.Bunky rakoviny si jen chrochtaj v kyselem prostredi a klouby jsou nasrot.Ten kdo se prezira tak tady bude psat blbosti!!!!Reagovat