Diskuze: Vodoléčba

1.10.2013LucieK

Dobrý den, když jsem se ptala svého ošetřujícího lékaře na otoky nohou, doporučil mi jako léčbu vodoléčbu. Mohu se zeptat jaký má vodoléčba význam ohledně lymfatického systému? A co to vlastně je? Díky moc :)

1.10.2013Radka12

Dobrý den, já sama holduji vodoléčbě. Jedná se o různé koupele a "podvodní masáže". Jde třeba o perličkovou koupel, o skotské střiky apod. Primárně se provádějí v lázních :). Supr je že vodoléčba je vhodná pro všechny věkové kategorie, je šetrná protože vás nadlehčuje, tudíž uleví páteři a kloubům. No a nakonec co se týče významu pro lymfu, tak hydrostatický tlak ve vodě, může působit i jako klasický tlak na končetiny prováděný mechanicky :)

2.10.2013Soňa

Ahoj, já v péči o lymfatický systém také preferuji vodoléčbu. Příjde mi příjemná a relaxační. U lymfoterapeutů nikdy nevíte na koho narazíte :). A navíc mám nadváhu, takže vodoléčba je pro mě ideální, voda mě nadnáší a nezatěžuji tak příliš klouby, takže jsem také spokojená a jak! :)

2.10.2013LucieK

Aha, tak to je super. To bych se na tu vodoléčbu mohla i těšit. Mám také nadváhu, tak možná proto mi ji lékař doporučil, napadlo mě, že to s tím bude mít něco společného :D. Jinak tedy myslíte, že s otoky nohou mi může pomoci? Netrpím na ně nějak zásadně, ale mám zaměstnání v kterém část času prostojím a to mi příliš nesvědčí, nebo mi nohy otečou při nějaké delší cestě autobusem :/

3.10.2013Klárka88

Ahojky Lucko, já si myslím že ti vodoléčba s lymfou určitě pomůže. Já sama s ní zkušenosti nemám, ale babička jezdí každoročně do lázní, někdy i několikrát, kde jí vodoléčbu provádějí a vždycky je moc spokojená a právě že vždy zmiňuje ty natékající nohy, že je to lepší a že se cítí lehčí a já nevím co všechno, takže myslím že je to supr nápad :);)

3.10.2013LucieK

Aha, tak to moooc děkuju za informace. Ty lázně znějí báječně, hned bych někam jela. Zkusím to na lékařku, třeba mi je předepíše, možná bych to na ten lymfatický systém uhrála :D. Tak díky moc za rady ;)

9.10.2013Soňa

Já myslím že vám vodoléčbu určitě lékař předepíše. Lymfatický systém je složitý a neměl by se podceňovat. Nevím tedy jestli vám napíše lázně, ale vodoléčbu jako takovou určitě. Uvidíte sama. U mě s tím lékař neměl sebemenší problém :)

15.8.2014Radim

Rehabilitační lékař vám vodoléčbu předepíše, ale otázkou je jaký má vodoléčba efekt. To by bylo zajímavé téma do diskuze! Jsem přesvědčen že vodoléčba může být příjemná procedura, ale s minimálním nebo dokonce žádným účinkem. R.M.Reagovat