Diskuze: výživa při onemocnění lymfatického systému

5.10.2013Julča

Zdravím všechny odborníky na tomto diskuzním fóru! Mám jeden dotaz, který asi slýcháte často: Jak je to s výživou při onemocnění lymfatického systému? Všude je k tomu řada doporučení a rad, ale ty informace se všude liší. Mohl by mi tedy někdo popsat jak by měla správně vypadat výživová opatření při tomto onemocnění? Předem velice děkuji!

8.10.2013J.K.

Myslím, že už to tady bylo probíráno....

10.10.2013Alice

Ahoj, probíráno to tu asi už bylo, ale myslím že co týče výživy, je dobré držet se správných způsobů stravování, tedy jíst zdravě a vyhýbat se smaženým a tučným věcem. A dalším velice důležitým aspektem je pitný režim. Dodržování pitného režimu je důluežité samozřejmě i normálně, ale při léčbě onemocnění lymfatického systému jde o pravidlo! :)

14.10.2013Karolína

Ahojky, chci se přidat k Alici. Nejdůležitější je při onemocnění lymfatického systému, držet se racionálního životního stylu a racionální výživy. Tím pádem by člověk neměl podléhat chutím a dávat si sladkosti na večer, nebo rychle obědvat ve fast foodech. A pitný režim, je číslo jedna!! Ten se dodržovat musí :))

24.10.2013Sylva

Ahoj všichni, výživa je sice moc důležitá, ale především bych zdůraznila lékařskou péči. Při onemocnění lymfatického systému, je důležité vědět všechny potřebné informace. Někdy je v případě lymfomu důležitá i medikace. Doporučuje se manuální i přístrojová lymfodrenáž, kompresivní bandážování a kompresivní návleky.

30.12.2013Mirek

Píše se zde o pitném režimu, ale co v případě, kdy vypiji 1.5-2l. tekutin během 2 hod, ale vymočím jen trochu a ostatní mi zůstává v lýtkách?Reagovat