CO JE TO LYMFOTAPING?

Lymfotaping je nová metoda léčby lymfedému, otoků a jizev. Při její aplikaci se používá speciální elastická páska tzv. kinesio tape. V naší praxi používáme špičkový kinesio tape značky Temtex.

 

APLIKACE LYMFOTAPINGU

co_je_to_tejpovani RLymfotaping využíváme u lymfedémů primárních i sekundárních (po radioterapii, chemoterapii, exenteraci uzlin, ablaci mammy…) - nestlačitelných, chronických, pooperačních otoků a otoků traumatických a také u neinfekčních otoků, které jsou způsobeny například artrózou. Dále využíváme lymfotaping při terapii jizev, varixů, chronických žilních insuficiencí, ale také u otoků obličeje (pooperační, poúrazové). Lymfotaping využíváme i pro urychlení hojení ran.

 

KURZ LYMFOTAPINGU

Pro absolventy kurzu terapeutické využití kinesio tapu jsme připravili nadstavbový kurz s názvem Terapeutické využití kinesio tapu v lymfologii. Kromě rozšíření poznatků ze základního kurzu se věnujeme drenáži povrchového i hlubokého lymfatického systému (včetně alternativních cest) představujeme nové techniky k ošetření jizev, použití kinesio tapu u lymfedému, chronických i akutních otoků aj. Přesvědčte se, že je lymfotaping vhodnou terapií pro komplexní péči při obtížích lymfatického původu. Více informací naleznete na www.tejpovani.cz!